Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10382, Hypotéka a negativní záznam v BRKI

Hypotéka a negativní záznam v BRKI, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chci se zeptat na bankovní registr. Když datum poslední aktualizace ukončeného úvěru je březen roku 2017, datum poslední delikvence (nesplacené splátky) je září roku 2016, je možnost hypotéku získat? Jaký údaj je pro banku důležitý? Poslední aktualizace nebo datum poslední delikvence? Nebo se individuálně posuzuje celý záznam zápisu v bankovním registru? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banku zajímá datum poslední delikvence a závažnost prohřešku (opoždění pár dnů u menší splátky nevadí tolik jako přestat splácet větší úvěr). Vše se posuzuje individuálně a banky obvykle klientům s prohřešky půjčují nejdříve po 3-5 letech od momentu poslední delikvence.