Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #8408, Hypotéka a sleva na dani za zaplacené úroky

Hypotéka a sleva na dani za zaplacené úroky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám dotaz ohledně odpočtu úroků z hypotečního úvěru. Vystihuje mne tato situace: Vzal jsem si hypotéku se zástavním právem na dům rodičů, sám ale nejsem uveden jako vlastník domu. Minulý rok jsem chtěl tedy odepsat zaplacené úroky z daní, ale paní na finančním úřadě mi sdělila, že nejsem zapsaný v katastru nemovitostí jako majitel či spolu majitel, tudíž tuto slevu na dani nemohu využít. Hypotéka je psaná na mé jméno a mám všechny potřebné dokumenty pro banku, kde rodiče souhlasili s tím, že si tuto hypotéku mohu vzít. To ale paní na finančním úřadě nezajímalo. Při procházení diskuzích na internetu a ze zkušeností od známých vím, že v podobných situacích se nachází mnoho lidí, kteří tuto výhodu odpočtu daní využívají. Zajímalo by mne tedy, jestli je to možné či ne? Respektive to vypadá, že to jde využít, ale že to některý úředník povolí a některý ne. Děkuji vám za případnou odpověď.

Dobrý den,

slevu na dani za zaplacené úroky z hypotéky můžete využít v případě, kdy jste čerpal úvěr na koupi nemovitosti, kterou užíváte k uspokojování bytových potřeb svých nebo své blízké rodiny (úvěrová smlouva musí být na Vaše jméno a v nemovitosti musíte bydlet). Dle ustálené praxe finančních úřadů je ještě požadavek, abyste byl majitelem dané nemovitosti. Bez splnění těchto 3 podmínek Vám sleva na dani přiznána nebude.