Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #18364, Hypotéka a změna způsobu vytápění

Hypotéka a změna způsobu vytápění, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, před rokem jsem si sjednal hypotéku na koupi a následnou rekonstrukci domu u Hypoteční banky. Před podpisem smlouvy byl po mě požadován položkový rozpočet na rekonstrukci. Před rokem se plánovala plynová přípojky a nyní za stávající situace mám v plánu spíše vytápění elektrikou a instalací solárních panelů. Bylo mi řečeno, že nemůžu zásadně měnit rozpočet a musím rozpočet dodržet. Jsou nějaké možnosti jak změnit rozpočet v době čerpání hypotéky, když by pořizovací cena zůstala stejná? Popřípadě byla by mi účtována bankou pokuta za nedodržení rozpočtu?

Dobrý den,

tuto změnu bych z pohledu banky/hypotéky na stavbu nepovažoval za významnou. Změna způsobu vytápění bude mít spíše vliv na vydané stavební povolení a PENB (zde naopak půjde o významnou změnu).