Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13996, Hypotéka na koupi obecního bytu pro seniora

Hypotéka na koupi obecního bytu pro seniora, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, babička může koupit obecní byt, ale je starší a už nedostane hypotéku. Byt by chtěla darovat vnučce, která by si klidně hypotéku vzala a koupi financovala, ale nemůže dostat hypotéku, protože ten byt může od města koupit jen babička (darovací smlouva na vnučku až po koupi od města). Jak v takovém případě postupovat?

Dobrý den,

vnučka by si mohla vzít neúčelovou hypotéku (americká hypotéka), pomocí které by financovala koupi obecního bytu pro babičku. Musela by však ručit jinou než kupovanou nemovitostí.