Jak propojit stavební spoření s hypotékou při nízkých příjmech?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jako ručitel bych chtěla převzít hypotéku od přítele, který se chce stěhovat - domluva je v pořádku. Avšak chci se zeptat, jsem nyní na mateřské, tudíž peněz moc není, ale disponuji ještě stavebním spořením. Je nějak možné to takto propojit s hypotékou, že by se ta hypotéka nějakou dobu platila z toho stavebního spoření? Nebo je nějaký jiný možný způsob? Děkuji moc za radu v této mé nezáviděníhodné situaci.

Dobrý den,

při převzetí hypotéky od přítele bude banka ověřovat Vaši bonitu. Je vyžadován pravidelný čistý měsíční příjem dostatečný na pokrytí splátek hypotéky. Není možné bance říci "teď jsem na mateřské s nízkým příjmem, budu první roky splátek hradit z úspor".