Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13428, Hypotéka, OSVČ a vysoký výdajový paušál

Hypotéka, OSVČ a vysoký výdajový paušál, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, pracuji jako OSVČ, obor elektro a za rok 2020 mám příjmy 914 000 Kč. Vzhledem k tomu že uplatňuji 80% výdajový paušál je můj čistý měsíční příjem po odečtení paušálních výdajů přibližně 10 200 Kč. Bylo mi řečeno, že s takovým příjmem mi banka nic nepůjčí. Pokud bych za rok 2020 uplatnil reálné výdaje 230 000 Kč, byl by můj čistý měsíční příjem sice kolem 38 000 Kč, ale za cenu že zaplatím přibližně 220 000 Kč na sociálním a zdravotním pojištění a na daních. Chtěl bych se vás zeptat, zda existuje nějaké "levnější řešení" jak zlepšit svůj příjem než zaplatit přes 200tis na odvodech a tím mít příjem dostatečný pro získaní hypotéky? Děkuji

Dobrý den,

na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svých oficiálních příjmů. Vykazujete-li z důvodu daňové optimalizace extrémně nízký příjem, pak bohužel hypotéku nezískáte.