Jak získat půjčku s nižšími příjmy a úsporami? Zkusíme najít řešení pro Vás!

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 7386: Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď, jenom pro doplnění: Moje penze činí 24 229 Kč a kromě toho jsem zaměstnám na HPP na dobu neurčitou V Tesco OC Nový Smíchov v Praze 5 Anděl. Sice už na zkrácený úvazek a moje mzda se pohybuje v rozmezí 10 000 Kč. Jsem si vědom, že jsem starý a nežádám půjčit miliony. Mám našetřeno přibližně 700 000 Kč. Jenom že za takové peníze se dá koupit akorát barabizna, která sama od sebe co nejdříve spadne. Nabízel jsem v žádostech o půjčku, že bychom mohli splácet 10-13 000 Kč měsíčně a půjčka 600 000 by byla za 5 let splacená. Všechny banky na které jsem se s žádostí obrátil mne odmítly. Zkusil jsem se Vás zeptat, jestli, když bych svoje úspory vložil do stavební spořitelny, by to byla cesta k půjčce. No není, jsem definitivně odepsaný ze života, akorát jsem dobrý tak na práci, zbývá jenom skočit z té skály. Děkuji uctivě za Váš čas.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Pravidelný čistý měsíční příjem ve výši 34 229 Kč by za jiných okolností byl určitě dostatečný pro získání hypotéky ve výši 0,6 mil. Kč. Nicméně banky trvají na doplacení hypotéčních úvěrů nejpozději v 65-70 letech. Hypotéku se splatností 5 let byste tak mohl získat nejpozději v 65 letech.

Ze skály určitě neskákejte. Ve vlastním se samozřejmě bydlí lépe než v nájmu, nicméně ani život v nájmu neznamená konec světa. Berte to tak, že zatímco na některé věci je už v penzi zkrátka pozdě (stejně jako hypotéku si už pravděpodobně nebudete pořizovat např. další děti), na jiné je času stále dostatek. Cestujte, pracujete a užívejte si života.