Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #3985, Hypotéka se záznamem v registrech

Banka odmítla hypotéku kvůli záznamu v registru - existuje shovívavější banka?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, byla mi zamítnuta hypotéka na 700k Kč. Polovina z toho byla konsolidace úvěru ze stavebního spoření a druhá nově půjčené peníze. Stávající úvěr splácím, až na pár zpoždění již 7 let bez větších problémů. Je opravdu těch několik zpoždění důvod k neposkytnutí úvěru? Přesněji, 1 měsíc jsem poslal splátku až v dalším měsíci, z důvodu změny v zaměstnání. A pak jsem pravidelně platil dál, ale již ve vzniklém skluzu. Tedy pravidelně, ale o měsíc později. Čistý příjem domácnosti přesahuje přes 30 000 Kč. Nyní splácím 2 950 Kč + kreditní karta a kontokorent. V nové půjčce počítám se splacením všech tří a novou splátkou 4 500 Kč. ČSOB, u které mám účet, mi právě kvůli záznamu v registru nepůjčila. Přesto, že před-schváleno jsme měli 1,5 mil. Kč. Je nějaká banka, která by k tomuto záznamu byla shovívavější?

Dobrý den,

Equa bank toleruje drobné prohřešky v registru, ovšem připlatíte si na úrokové sazbě (3,89%). Čistý příjem domácnosti nad 30 000 Kč je plně postačující pro měsíční splátku 4 500 Kč. Před-schválené kalkulace počítají jen s obratem na účtu (kolik Vám banka může půjčit s ohledem na Váš příjem). Teprve po podání žádosti o úvěr banka nahlíží do registrů a v případě záznamů úvěr zamítá.