Co dělat, když zmizely peníze z fondu Bulls and Bears a nikdo neodpovídá na dotazy?

Investice se zhodnocením až 12%
20.1.2020 Akcie a investice

Dobrý den, před několika roky dcera vložila větší částku z ukončeného stavebního spoření na radu poradkyně ČMSS do fondu Bulls and Bears. Byl jsem u tenkrát toho a vypadalo to "normálně" . Z počátku jí chodily i roční výpisy, pak ale přestaly chodit. Jenže dcera tomu nevěnovala velkou pozornost (studuje, má spoustu jiných zájmů) a až nedávno jsme se o tom bavili. Zjistili jsme na internetu, že BnB se změnilo na AXE capitals. Jediné jméno s fondy spojené je Tomáš Kadlec (z Děčína), což je syn té tehdejší poradkyně Lišky. Na mail uvedený na stránkách nikdo nereaguje, telefon vyzvání, ale nikdo to nebere. Potřeboval bych radu, jak postupovat. Myslím, že ani pro dočasný "nezájem" nemůže nikdo o své peníze jen tak přijít. Děkuji za případnou radu.

Dobrý den,

zatímco bankovní vklady jsou ze zákona pojištěny proti krachu (o své peníze nemůžete přijít), investice (do fondů, akcií, dluhopisů, atd.). jsou na Vaše vlastní riziko a můžete přijít o všechno (investicím je třeba věnovat mimořádnou pozornost). Já osobně jsem na internetu nenašel žádnou zmínku u Axe capitals ani fondu Bulls and Bears (pouze ČSOB má v nabídce fond s podobným názvem). Jestli jste dali peníze do neznámého fondu z Děčína, který spravuje syn finanční poradkyně, je to skoro na hranici podvodu.

Uvědomte si, že nikdo to s Vašimi penězi nikdy nebude myslet upřímněji než Vy sám. O finančních poradcích byl natočen dokument Rada nad zlato. Neustále mě fascinují lidé, kteří jsou ochotni bez rozmyslu svěřit své životní úspory v řádech stovek tisíc korun zcela neznámým lidem.