Investice do mincí, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
14.1.2020 Akcie a investice

Dobrý den, ráda bych uložila peníze do nákupu investičních zlatých mincí vydávaných ČNB. Prosím poraďte mi postup nebo uveďte kontakt na společnost, od které bych mohla toto investiční zlato nakupovat se zárukou, že jde skutečně o zlaté mince vydávané ČNB.

Dobrý den,

investici do mincí bych doporučil pouze numismatikovi, který je expertem ve svém oboru (stejně jako nákup veterána/investičního auta automechanikovi, nákup známek filatelistovi, atd.). Budete-li investovat v oboru kterému nerozumíte, velmi pravděpodobně proděláte. Chcete-li investovat do zlata, nemusíte nutně kupovat zlaté mince. Můžete zakoupit např. i investiční slitek. Nebo vynechat starosti s fyzickým držením zlata (kde hrozí riziko krádeže) a investovat do opcí či akcií společností, které zlato těží nebo s ním obchodují.

Dobrý investor vždy kupuje aktivum v momentě, kdy ho ostatní prodávají a jeho cena je tak nízká (aby ho mohlo se ziskem později prodat). Naopak se aktiva nenakupují v momentě, kdy cena dosahuje svých maxim (jako nyní u zlata).