Jak darovat peníze?, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, pokud chci někomu darovat peníze, např. kamarádovi, kterého znám ze zaměstnání, a daruji mu například půl milionu Kč, jak na to? Dát mu to hotově, o nic nejde? Poslat na účet, nebude to problém? Nebo je potřeba sepsat smlouvu a dar zdanit? Děkuji

Dobrý den,

nejlepší je sepsat darovací smlouvu a peníze poslat na účet obdarovaného. Obdarovaný musí následně dar zdanit. Platby nad 270 000 Kč se musí ze zákona provádět výhradně bezhotovostně (nesmíte nikomu dát 0,5 mil. Kč hotově).