Jak financovat stavbu RD?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
31.12.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, budu stavět s firmou domek. Nevím ale jak ho nejlépe finanancovat. Hypotéka nepřipadá v úvahu, nechodím do práce, živí mě přítel. Pozemek mám a stavba menšího domku bez základové desky, kterou mám zdarma, bude stát 2 315 000 Kč. Hotovost mám 1 700 000 Kč a byt 3+1 v hodnotě cca 2 900 000 Kč. Nevím jak naplánovat dofinancování z prodeje bytu, když nemáme kam jít a potřebujeme v něm bydlet a zároveň ho mít prodaný. V nedokončené stavbě nás bydlet nenechají. Je mi hloupé se firmy ptát, jestli by bylo možné doplatit dům po prodeji bytu, nevím jestli to nějaké firmy nabízejí. Dům budu platit po částech vždy až se část postaví, nic dopředu. Děkuji

Dobrý den,

bez příjmu Vám dnes nikdo nepůjčí ani korunu na žádný typ úvěru (hypotéka, spotřebitelský úvěr) a to ani dočasně (do prodeje bytu). Jediným řešením je tak úvěr, který by si na sebe vzal váš přítel.