Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #12531, Jak požádat o vrácení daňového přeplatku?

Jak požádat o vrácení daňového přeplatku?, Daně

20.1.2021 Daně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dcera je studentkou vysoké školy, přivydělává si brigádami. U Střediska volného času, kde pomáhá s volnočasovými aktivitami dětí (DPP) podepsala v lednu 2020 prohlášení poplatníka daně z příjmu. Doložila potvrzení o studiu, tudíž jí nebyla strhávána daň. Během roku měla ještě další brigády u více zaměstnavatelů (DPP, DPČ), kde samozřejmě prohlášení poplatníka k dani podepsané neměla, takže jí u těchto zaměstnavatelů daň strhávali. Může si nějakým způsobem požádat o vrácení této daně a co vše pro to potřebuje? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, o vrácení sražených záloh na daň z příjmu si může požádat podáním daňového přiznání. Vyžádejte si Potvrzení o zdanitelných příjmech od všech zaměstnavatelů a na základě těchto dokumentů vyplňte daňové přiznání. Více info v našem článku Daň z příjmu.