Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #23569,Jak sehnat půjčku v exekuci

Jak sehnat půjčku v exekuci, Půjčka

24.5.2024 Půjčka

Dobrý den, proč neporadíte pánovi s exekucí jak si pořídit auto a jezdit s ním - vydělávat peníze na splátky? Odpověď mohla vypadat asi takto: Není možné půjčit Vám jako fyzické osobě v exekuci (a i to je blbost). Máte několik možností. A to například. 1) u většiny autobazarů dostanete možnost pořídit si vozidlo na leasing (exekutor se toto nedozví, neboť vozidlo patří leasingové společnosti a po jeho uhrazení můžete určit na koho se vozidlo přepíše - například ho prodat a dluh z financí uhradit) U vozidel s částkou do 150 tisíc budete potřebovat akontaci 30%, u dražších 40 až 50% pak nikdo neřeší nic, neboť leasingová společnost i autobazar jsou kryti. 2) založte si sro, stojí to zhruba 7tisíc Kč, na sro dosáhnete leasingu vozidla s akontací 20%, navíc můžete v rámci sro využívat i účet a další bez rizika obstavení exekutorem.....3) ...... 4).....

Dobrý den,

průměrný dlužník v exekuci je bez peněz a bez majetku a po exekučních srážkách mu zbývá cca 15 000 Kč. Z toho sotva poplatí bydlení a stravu. Kde by takový dlužník měl vzít peníze na akontaci leasingu? Dlužníkův v exekuci navíc leasing téměř nikdo neposkytne. V exekuci půjčku za rozumných podmínek opravdu nezískáte. Ano, je samozřejmě možné se upsat ďáblu a sehnat pár tisíc mimo instituce, které musí respektovat Zákon o spotřebitelském úvěru (např. soukromá zápůjčka na směnku). Ale to je pro dlužníka definitivní konec a zničení života - toto prostředí je zcela bez dohledu/regulace, smlouva o zápůjčce může mít likvidační podmínky. Triky se zakládáním živnosti (OSVČ) nebo s.r.o. jsou na hranici zákona a poměrně ostře proti tomu vystupuje ČNB. Tady už opravdu balancujeme na hraně úvěrového podvodu a účelového obcházení Zákona o spotřebitelském úvěru. Fakt nebudu lidem radit, jak si rychle a kvalitně zničit život.

Co lze poradit dlužníkům v exekuci?

  • malé dluhy, které jsou ještě splatitelné: snížit výdaje na minimum (život o chlebu a vodě), dočasně zvýšit příjmy (směny či brigády navíc) a splácet co to jde
  • velké nesplatitelné dluhy: insolvence (5 let o chlebu a vodě, po kterých následuje prominutí všeho a nový začátek)