Jak získat zpět peníze, které byly odeslány na nesprávný bankovní účet?

15.1.2018 Platba

Zaplatil jsem na bankovní účet 4032900001/7910 - var. symbol 67484984 - 599,25 Kč. Co dělat, aby banka obnos vrátila? Děkuji

Dobrý den,

banky nemohou platby stornovat ani vracet žádné peníze. Vy jste požádal banku, aby část Vašich peněz doručila jistému příjemci. Příjemce peníze obdržel. Tím role banky končí. Je to jako s poštou - také po poště nemůžete žádat, aby doručený balík příjemci odejmula a Vám vrátila.

Pokud byly peníze zaslány omylem na špatné číslo účtu, banka může na Vaši žádost kontaktovat příjemce platby (kterého Vy neznáte) a poprosit ho o vrácení peněz. Pokud majitel chybně zadaného účtu peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.