Jak zaplatit zahraničnímu eshopu?, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, 1) internet. obchod Amazon.de neposkytuje možnost platby předem - běžným převodem z mého účtu na jejich účet (nechci používat platbu kartu). Amazon nabízí pouze možnost inkasa z mého účtu. U mé banky mi sdělili, že zahraniční inkaso neumožňují. Umožňuje to některá CZ banka a je tento způsob bezpečný u Amazonu? Předpokládám, že u jiných subjektů je to zneužitelné. Lze tímto způsobem u banky která zahraniční INKASO dovoluje nastavit jen konkrétní výši předpokládané platby pro konkrétní subjekt (Amazon)? Je to u CZ bank zpoplatněno? 2) Při platbě na Amazonu jsem zvolil možnost INKASO z mého účtu. Platba neproběhla z důvodu neposkytování této služby mou bankou. Amazon si pak naúčtoval zvýšení ceny o „Vrácení debetního poplatku EUR 3,00“. Má na toto zvýšení nárok? Děkuji

Dobrý den,

nákupy v zahraničních eshopech je nejjednodušší platit kartou (není důvod kartu nepoužívat). Inkasa pro zahraniční subjekty české banky nenabízejí. Pokud jste prodejci způsobil zbytečné náklady, je prodejce oprávněn v souladu se svými obchodními podmínkami jejich úhradu požadovat po Vás.