Jak vznikl dluh na účtu, který již léta nevedu v osobní evidenci? A jak učinit platnou výpověď?

3.10.2017 Běžný účet

Dobrý den, upřímně řečeno, už se ani nepamatuji, kdy jsem vypověděl svůj účet 18701534/0300, protože jste změnili podmínky vedené účtu /zpoplatnění/ oproti původní smlouvě. Včera mi však přišlo SMS upozornění, že jsem vaší bance cosi dlužen. Výpověď jsem podával na pobočce v Havlíčkově Brodě /Dolní ulice/. Ani nevím, zda tam ještě máte sídlo. Sdělte mi, prosím, jak mohl vzniknout dluh na účtu, který již léta nevedu v osobní evidenci, ani nepoužívám. A za druhé. Prosím o sdělení, jak tedy učinit výpověď, aby byla platná. Prostě účet u Vás nechci a mám takový nezřetelný pocit, že je mé právo mít účty kde chci já. Děkuji za odpověď  Bohumil

Dobrý den,

patrně se jedná o omyl, nejsme ČSOB (vaše banka), ale poradenský portál. Běžný účet (stejně jako ostatní bankovní produkty) je nejlepší vypovídat osobně na pobočce a vždy si nechat vystavit potvrzení o zrušení produktu. Patrně se stala chyba na straně banky, kdy Vaše výpověď nebyla řádně přijata/zaevidována a běžný účet byl dále veden (a poplatky narůstaly). Máte-li potvrzení o zrušení účtu, doložte ho bance, která musí na základě tohoto dokumentu napravit svoji chybu (účet zrušit, poplatky anulovat). Nemáte-li toto potvrzení uschované, zkuste banku přesvědčit i bez něj (ale může to být výrazně obtížnější).