Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #10099, Kolik mi z hrubé mzdy zůstane čistého?

Kolik mi z hrubé mzdy zůstane čistého?, Daně

17.5.2020 Daně

Zdravím, když mám průmĕr za poslední 3 mĕsíce 30 000 Kč hrubého, tak kolik dostanu na výplatu? Když jsme doma na 60%, vychází to 18 000 Kč. Jenže každý říká v práci nĕco jinýho, že z tĕch 18 000 Kč ještĕ musíme zaplatit sociální a zdravotní. Jsem zamestnanec a jsme doma na 60% skrz malé poptávky ve výrobĕ. Kolik budu mít čistého ve výplatĕ, když mám 30 000 Kč hrubého v průmĕru za poslední 3 mĕsíce? A ještĕ jedna otázka. Pokud skončí 25.5. nouzový stav, bude stát nadále přispívat jak doposud na tĕch 60% když ještĕ nebude práce a budem nadále doma? Moc diķ za odpovĕď.

Dobrý den,

z hrubé mzdy (i náhrad) se platí daň z příjmu a sociální a zdravotní pojištění. Zatímco pojistné odvody jsou pro všechny stejné (zdravotní 4,5%, sociální 6,5%), daň z příjmu (resp. zálohy na daň z příjmu) je pro každého jiná dle individuálně uplatňovaných slev (na poplatníka, na děti, úroky z hypotéky, penzijní spoření, atd.). Bez znalosti Vámi uplatňovaných slev nelze vypočítat čistou mzdu.