Konsolidace a hypotéka, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, jsem statni zamestnanec s peknym postavenim, mam plat 39 tisic cisteho. Jsem rozvedeny a mam 2 deti ve stridave peci ob tyden. Bohuzel jsem si z predchoziho manzelstvi prinesl dluh ve vysi necelych 900 000 Kc, ktery poctive a pravidelne splacim. Nikdy v minulosti jsem nemel problem se splatkami, bonitu bych mel mit dobrou. Prave kvuli dluhu pisi. Chtel bych si koupit byt. Bohuzel mam uvedeny dluh a zadny zaklad. Pouze jsem majitelem duzstevniho bytu. Napadlo me, zda i v tomto pripade mi muzete pomoci, napr. umorit ho hypotekou, kterou bych nasledne platil spolu s novym bytem.

Dobrý den,

u hypotéky může být s družstevním bytem problém, neboť nevlastníte byt (který byste mohl dát bance do zástavy za hypotéku), ale pouze podíl v družstvu s právem byt užívat (vlastníkem bytu je družstvo, které se zástavou za Váš úvěr souhlasit nebude). Konsolidovat dluh spolu s hypotékou na nový byt je možné, ale banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti. Musel byste tak ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí (nebo mít dostatek vlastních úspor).