Co se stane s mou mzdou během Kurzarbeitu a proč musím souhlasit se snížením platu?

Dobry den, zamestnavatel me k 30.4. informoval, ze zavadi Kurzarbeit. Mam kancelarskou profesi. Oznamil, ze se bude jednat o obdobi od 1.5. do 31.7. Muj dotaz dni, pokud je kurzabeit odsouhlasen do konce kvetna, jak muze zamestnavatel naridit az do cervence? Cast mzdy placena uradem pracem bude chodit od uradu prace nebo od zamestnavatele? Proc me zaroven zamestnavatel pozadat o podepsani dodatku smlouvy o souhlasu se snizenim platu o 10%, kdyz bude refundovan uradem prace? Dekuji a hezky den.

Dobrý den,

Úřad práce bude peníze posílat vašemu zaměstnavateli a Vy dostanete svou mzdu vyplacenou od svého zaměstnavatele. Zaměstnavatelům se proplácí pouze část mzdových nákladů (do limitu 39 000 Kč měsíčně). Snížení mzdy o 10% podepsat nemusíte, nicméně je třeba si uvědomit, že jsme v krizi, kterou nejlépe překonáme společným úsilím (když se každý něčeho vzdá ve prospěch lepší budoucnosti). Když svého zaměstnavatele takto podpoříte, spíše krizi přežije a nebude muset propouštět. I proto banky již před nařízením vlády dobrovolně nabízely odklad splátek úvěrů, majitelé bytů dávali slevy na nájemném atd.