Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9875, Koronavirus a mikropůjčka

Koronavirus a mikropůjčka, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
25.4.2020 Půjčka

Dobrý den, vzala jsem si mikropůjčku s měsíční splatností již před 26/3. Splatnost mám 26.4. Požádala jsem o odklad, zůstali jsme doma na 60%. Banka mi odpověděla toto: Podle nařízení vlády ze dne 1.4.2020 týkající se návrhu moratoria na splátky, konkrétně §4, se ochranná doba vztahuje na splátky splatné po 1.5.2020. Vzhledem k tomu, že Vaše půjčka je splatná před tímto datem, toto nařízení vlády se na Vaši půjčku nevztahuje. A nabídla mi splátkovy kalendář, ale poplatek chce dalších 3 000 Kč. je to takto v pořádku?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zákon umožňující odklad splátek nabyl účinnosti 17/4/2020 a je tedy možné žádat o odklad nejdříve u květnové splátky (na dubnovou splátku se to nevztahuje).