Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9443, Koronavirus a prominutí insolvence

Co dělat, když insolvence omezí příjmy až na minimum?

Budou nějaká opatření ohledně insolvencí? Je jasné, že mnoho z nás nebude moci vyžít z nějaké minim. částky po srážkách. Např. já mám letos 75 let, v listopadu mi končí insolvence, mám splaceno přes 60% dluhů. Beru důchod a přivydělávám si, tak to bylo v začátcích mé insolvence, abych vůbec v insolvenci mohla začít. Nyní mám jen důchod, pracoviště je uzavřeno, podle kalkulačky splátek v insolvenci mi zbyde asi 8 700 Kč na bydlení, léky, atd. Mohla bych požádat o prominutí zbytku insolv. srážek vzhledem k věku, morálce splácení? Bude se řešit celkově tento problém? S díky za odpověď.

Dobrý den,

insolvenci ani dluhy nelze prominout z důvodu vysokého věku nebo dosavadní dobré platební morálky v osobním bankrotu. Vláda tento týden hovořila o možnosti novely insolvenčního zákona, která by lidem postiženým koronavirem mohla pomoci, ale další informace nejsou zatím k dispozici (jaké úlevy, pro koho a od kdy).