Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9572, Koronavirus, insolvence a snížení splátek

Soudní odpuštění darovací smlouvy při insolvenci - jaká je šance na úspěch?

Dobrý den, zbývají mi ještě 2 roky insolvence. 50% se strhává z platu, 50% daruje moje přítelkyně. Nyní je na ošetřovnem kvůli mimořádnému opatření. Na justice.cz jsem si zjistil, že lze požádat o snížení splátky, v mém případě dočasné odpuštění darovací smlouvy. Našel jsem si tam vhodný vzor žádosti a odesílám na soud. Jaká je dle vás šance, že mi soud vyhoví. Děkuji

Dobrý den,

dárce může kdykoliv svůj dar odvolat (k tomu není třeba souhlas soudu, neboť dárce není účastníkem vašeho insolvenčního řízení - rozhoduje se svobodně sám za sebe). V případě poklesu příjmu z důvodu odvolání daru dojde automaticky ke snížení ins. srážek tak, aby Vám zůstávalo nezabavitelné minimum. Jen je nutné si pohlídat, abyste i po tomto snížení srážek dostál závazku splatit během 5 let min. 30% dluhů.