Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10524, Koupě domu na hypotéku dětem

Koupě domu na hypotéku dětem, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěli bychom s manželem napůl koupit dětem dům, který by by byl psán na ně (napůl). Je možné si na část hodnoty vzít hypotéku, i když nebudeme ani jeden vlastníkem domu, avšak já budu s dětmi v domě bydlet? Budu uživatelem domu a budu zde mít i trvalé bydliště. Děkuji.

Dobrý den,

toto příliš nedává smysl, neboť byste si nemohla ani uplatňovat slevu na dani za zaplacené úroky z hypotéky (na to má nárok jen majitel domu a účastník úvěrové smlouvy). Navíc nejsou-li děti plnoleté, pak byste měli výrazně ztížené nakládaní s jejich majetkem a veškeré právní úkony (o všem by musel rozhodovat opatrovnický soud).

Jinak myšlenka "dětem místo spoření peněz koupit dům" je velmi správná, úspory tak ochráníte před inflací/znehodnocením. Doporučuji Vám dům koupit s manželem do SJM a nemovitost předat dětem až později.