Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #20689, Koupě nemovitosti a rozchod

Koupě nemovitosti a rozchod, Reality

Sjednejte si hypotéku online
15.2.2023 Reality

Dobrý den, s přítelem jsme si koupili dům. Část nákladů pokryl prodej mého bytu a část jsme si vzali na hypotéku dohromady. Veškeré náklady na rekonstrukci šly z hypotéky. V katastru jsme napsáni oba 50/50. Před 2 lety jsme se rozešli, odstěhoval se a teď chce po mně pětinu z ceny baráku. Opravdu má nějaký nárok? Děkuji.

Dobrý den,

rozchodem se nic na spoluvlastnickém podílu nemovitosti ani hypotéce nemění. Dům nadále vlastníte 50:50 a hypotéku jste povinni splácet společně a nerozlučně (bance je jedno kdo splácí, ale v případě nesplácení může dluh vymáhat po obou). Jakákoliv změna výše uvedeného by byla dobrovolná a věcí dohody. Pokud Vám přítel udělal nabídku např. "za pětinu ceny RD na tebe přepíšu svoji polovinu", je jen na Vás, zda takovou nabídku přijmete či nikoliv. Nikdo Vás nemůže do ničeho nutit.