Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3733, Kreditní karta v Německu

Kreditní karta v Německu, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
3.8.2017 Půjčka

Dobrý den, chtěla bych se ještě zeptat, je možné si udělat kreditní kartu a bankovní účet v Německu, i kdyz nemám žádné bydliště v Německu, ale pouze v České Republice? Jestli je to možné u které banky to lze provést v Německu. Děkuji

Dobrý den,

s otevřením účtu by neměl být problém ve kterékoliv zemi EU, nicméně pro úvěry (včetně kreditní karty) banky požadují nejen aspoň přechodné bydliště v dané zemi, ale často i potvrzení o příjmu od zaměstnavatele z dané země. Zejména v případech, kdy by úvěr byl v jiné měně než výplata zaměstnance z důvodů přísných pravidel na ochranu spotřebitele (banka by pak částečně musela ručit za kurzové riziko, resp. klienta o tomto riziku složitě poučovat).