Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #15653, Kryptoměny a paušální daň

Kryptoměny a paušální daň, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
20.10.2021 Akcie a investice

Dobrý den, vzhledem k současné situaci bych ráda něco ze svých úspor použila na nákup kryptoměn. Nejedná se o vysokou částku, jsem ale v režimu paušální daně a zajímá mě, jak se na takové transakce pohlíží z daňového pohledu.

Dobrý den,

obchodování s kryptoměnami se Vám nepočítá do limitu 1 mil. Kč pro neplátce DPH (o paušální daň byste tak nepřišla).

Důrazně ale doporučuji jakékoliv investice do kryptoměn zvážit! Investice do kryptoměn jsou velmi rizikové. Vývoj kurzu kryptoměn je velmi divoký. Výjimkou nejsou pohyby v desítkách procent denně nahoru či dolů. Argumenty pro růst či pokles kurzu kryptoměny často investor dohledává jen těžko.

Navíc se zde vyskytuje mnoho podvodníků a v poslední době je téměř každá druhá nabídka na investování do kryptoměn podvodem (falešný broker, falešná investiční aplikace, atd.).

Pokud máte zájem se dozvědět více informací o zdanění výnosů z kryptoměn, neváhejte si přečíst náš komplexní článek v sekci daně.