Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #5332, Limity pro bezkontaktní platby kartou

Limity pro bezkontaktní platby kartou, Běžný účet

24.10.2018 Běžný účet

Dobrý den, mám v Air Bank založen běžný účet. K účtu je vydána karta, na které mám nastaveny limity karty: Týdenní limit pro výběr peněz 50 000, pro placení na internetu 0, pro placení v obchodech 20 000.  Denní limit pro bezkontaktní platby 950. V případě ztráty karty nemohu tedy přijít o více než 950 Kč. Jestliže chci utratit více zadám PIN. Potřeboval bych zřídit další kartu u jiné banky s podobnými podmínkami. Po dotazu u Fio a Equa mi odpověděli, že denní limit nemají (mají nějaký tajný limit - odhaduji kolem 5 000-10 000 Kč, kdy si karta sama řekne o PIN). Nevíte náhodou o bance, která by splňovala podmínku malé finanční ztráty při odcizení karty? Třeba by stačilo omezit počet bezkontaktních plateb na 2-3 denně. Děkuji za odpověď, zda podobná banka existuje.

Dobrý den,

dříve bylo dobrým zvykem obecné omezení bezkontaktních plateb bez zadání PINu na max. 10x 500 Kč denně. Dnes však má každá banka a karta své neveřejné limity (převážně 2 500 - 10 000 Kč). Air Bank je v nastavování limitů asi nejdále, ostatní banky jsou na tom hůře.

Vybrat někomu peníze z účtu bezkontaktní platební kartou není zas tak snadné, neboť nelze vybrat přímo peníze (můžete jen zaplatit útratu kartou) a většina pokladen je dnes vybavena kamerou. To je jako snažit se vykrást auto zaparkované před policejní služebnou.