Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #8618, Mám nárok na slevu na dani za děti?

Mám nárok na slevu na dani za děti?, Daně

19.1.2020 Daně

Dobrý večer, chtěla jsem se optat, jestli mi bude vyplacena úleva na daních za dítě. V 8. měsíci 2018 jsem nastoupila do zaměstnání a byla mi ukončená pracovní smlouva k 30.10.2019. Podle mých propočtů bych měla nárok na vyplácení a to od Finačního úřadu tomhle roce v březnu, ale jak to je, když mi ukončili pracovní smlouvu. Děkuji za zpětnou vazbu.

Dobrý den,

slevu na dani za děti může uplatnit každý. Na daňový bonus (vyplacení nevyčerpané části slevy) je nárok pouze v případě, kdy dotyčný měl v daném kalendářním roce příjem ve výši min. šestinásobku minimální mzdy (pro rok 2019 to je 80 100 Kč). Doporučuji náš článek Daň z příjmu za rok 2019.