Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20666, Mám podat daňové přiznání?

Musím vyplňovat daňové přiznání za rok 2022, pokud jsem byla zaměstnána jen v lednu a poté jsem byla na Úřadu práce?

13.2.2023 Daně

Dobrý den, v lednu 2022 jsem byla zaměstnána a po ukončení pracovního poměru mi můj zaměstnavatel vypracoval potvrzení o zdanitelných příjmech na částku 19 301 Kč. Od února 2022 do konce roku jsem pak byla vedena na Úřadu práce. Musím vyplňovat daňové přiznání za rok 2022? A pokud ano, musím si říci od Úřadu práce o nějaké potvrzení, ve kterém je uvedený nárok na podporu? Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

neboť jste za rok 2022 měla zdanitelné příjmy vyšší než 15 000 Kč (přesně 19 301 Kč), máte povinnost podat daňové přiznání. V DP se uvádí pouze zdanitelné příjmy, tedy nikoliv podpora v nezaměstnanosti (žádné potvrzení od ÚP nepotřebujete). Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání