Jak získat hypotéku v Česku jako cizinec žijící v zahraničí?

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den pane Jermari, rada bych Vas poprosila o radu ohledne hypoteky. Trochu Vam vysvetlim nasi situaci. Jsem puvodem Ceska, manzel Anglican a uz nekolik let zijeme v Australii. Ja jsem momentalne nezamestnana (jsem doma s dcerou) a manzel podnika. Chtela bych se zeptat, jestli vubec muzeme pozadat o hypoteku v Cechach. Nejsem si jista, jestli muzeme pouzit manzelovy prijmy jako prijem rodiny nebo jestli musim mit prijem ja, jelikoz jsem z Cech. Moc Vam dekuju za Vas cas. S pozdravem Radka

Dobrý den,

o hypotéku může žádat manžel samostatně i bez Vás a Vašich příjmů. Na národnosti nezáleží, ale: 1) za úvěr lze ručit pouze nemovitostí na území ČR 2) je třeba mít příjem v korunách, jinak by se na úvěr pohlíželo jako na hypotéku v cizí měně (úvěr v CZK splácen příjmem v zahraniční měně), která je spojena s kurzovým rizikem