Manžel nasekal dluhy, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, chci se zeptat, jak mám zjistit majitele účtu, jestliže si můj manžel vzal bez mého vědomí půjčku a tím nám nasekal dluhy. Vím, že banky podléhají bankovnímu tajemství, ale nejde to v tomto případě nějak obejít? Manžel si půjčil bez mého vědomí už minulý rok částku 250 000 Kč s vysokou úrokovou sazbou na víc jak 25 let. Nedávno jsem zjistila, že si u stejné banky vzal půjčku 350 tisíc a tu původní zřejmě touto částkou zalepil, ale stále je tam vysoký úrok a ani nevím, kam se zbytek peněz poděl. Na manžela stále naléhám, aby mi vyklopil proč nám bez mého vědomí dělá dluhy a na co si tu částku vzal, ale stále mi to nechce říct. Nepomáhá ani vyhrožování rozvodem, soudem nebo že ho vyhodím z domu (nemá tu bydliště). Nevím jak mám celou situaci řešit a jsem z toho zoufalá. Tím že si půjčil takovou částku nám znemožnil si vzít hypotéku na dům a odstěhovat se i s dcerou. Navíc mám obavy, že se jednou budu muset podílet na splácení těchto jeho dluhů a já sama nemám takovou výplatu na to, abych to mohla platit. Děkuji za vaši odpověď

Dobrý den,

banka ani v tomto případě nemůže udělat výjimku a porušit bankovní tajemství. Navíc za dluhy v manželství odpovídáte společně a nerozlučně, takže jestli manžel přestane splácet (a Vy se třeba i rozvedete), stejně budete muset manželovy dluhy doplatit (nebo je po Vás začne vymáhat exekutor).

Bohužel nejste první ani poslední manželský pár v krizi, kterému se toto stalo. Nabízí se otázka, proč se ženy vrhají do náručí negramotných mužů, kteří zvládají velmi rychle finančně zničit celou rodinu. Doporučuji okamžitý rozvod. Jinak Vám i nadále mohou dluhy nekontrolovaně růst.