Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #19987, Manželka si vzala půjčku bez mého souhlasu

Manželka si vzala půjčku bez mého souhlasu, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
1.12.2022 Půjčka

Dobrý den, jak je možné, že Česká spořitelna poskytla mé, dnes již bývalé, ženě úvěr v celkové výši přes milion bez mého souhlasu? To přece nemůže být v souladu s předpisy! Nebo ano? Celková splatná částka, tj. součet výše poskytovaného úvěru a výše nákladů celkových úvěru 1 mil. Kč. Pro dokreslení situace: Neměli jsme ani byt, protože jsem se nikdy nechtěl zadlužit. Žili jsme poměrně skromě v nájemním bytě. Měla práci a tak to brala jako takové "přilepšení" a peníze podle všecho jen neúčelně utratila za hlouposti. S dluhem však postupně prakticky rezignovala na přispěvky na společnou domácnost. Narodila se nám dcera a celá mateřská šla asi bance, protože jsem hradil vše já. O existenci dluhu jsem se dozvěděl až letos v létě s detaily na začátku září. V den kdy měla dcerka 3 roky a tři měsíce jsem podal žádost o rozvod. Manželce jsem přes práci napůjčoval 34 tis. Kč, většinou před vyúčtováním záloh. Což uznala v dohodě o SJM s tím, že mi to do roka zaplatí. Mohla by se případná exekuce týkat i mě, když jsem o tom nevěděl? Může moje exmanželka požádat o oddlužení aniž by to ovlivnilo mou finanční situaci? Prosím o nějaký návrh, jaké mohou být zavedeny opatření k nápravě. Rozbitou rodinu si naše dcerka nezasloužila. Děkuji!

Dobrý den,

rozpadlou rodinu si dcera jistě nezaslouží (stejně jako 50% dětí, kteří žijí v rozvedených rodinách), ale banka za finančně nezodpovědné chování vaší manželky opravdu nemůže. Manželství je velmi závažný právní akt s mnoha důsledky (máte vůči sobě vyživovací povinnost, ručíte společně za všechny dluhy, atd.). Pokud jste s tímto nesouhlasil, neměl jste se ženit (případně bylo možné upravit majetkové poměry předmanželskou smlouvou, mohli jste zúžit SJM). Doporučuji  bance sepsat prohlášení, že jste o existenci půjčky nevěděl a nesouhlasíte s tím. Třeba to pomůže, třeba ne. O moc více nyní udělat nelze.