Mimořádná splátka a fixace, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
20.11.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, má vliv na omezení výše sankce za předčasné splacení úvěru fixační období? Podmínku, že musí uplynout období 24 měsíců od podepsání smlouvy, splňuji (podepsáno 2011). Ale nevím jak je to v případě, že mi zrovna začala nová lhůta fixačního období. Musí i v tomto případě uplynout 24 měsíců? Děkuji

Dobrý den,

lhůta 24 měsíců se bere od podpisu původní úvěrové smlouvy nebo od data nové fixace. Na nové fixační období se pohlíží z hlediska Zákona o spotřebitelském úvěru jako na novou smlouvu. Proto se na Vás také nově vztahují mírnější pravidla sankcí pro hypoteční smlouvy uzavřené po 12/2016 (u starších smluv nebyl žádný limit pro výši sankcí).