Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #14521, Mohou mi zablokovat účet?

Mohou mi zablokovat účet?, Běžný účet

JH

Dobrý den, jsem v insolvenci a manžel ne. Chci se zeptat, mohou mi zablokovat účet kvůli manželově exekuci?

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

ano, běžný účet Vám může být zablokován (kvůli manželově exekuci i Vašim vlastním dluhům, přestože jste v insolvenci). Pokud se tak stane, požádejte si o chráněný účet (žádat bude možné od července). 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

17.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Půjčky pro OSVČ jsou speciální kategorií půjček spadající do tzv. úvěrů podnikatelských. Ty nejsou nijak propojeny s podmínkami a zákonnou úpravou spotřebitelských úvěrů, v podstatě s nimi nemají nic společného – snad jen to, že jde o půjčku peněz. 

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

16.6.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Zhruba 4,5 milionu. Tolik lidí si na konci prvního čtvrtletí střádalo na důchod prostřednictvím doplňkového penzijního spoření a penzijního připojištění. Těšit se přitom mohli i ze zhodnocení přes 7 %. Stačilo jen využít správnou strategii.

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

14.6.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Následky koronavirové pandemie se projevují, nesplácených úvěrů přibývá. Přesně to vyplývá z údajů České národní banky. Podle jejích dat měli na konci prvního čtvrtletí lidé problémy se splácením u 5,5 % spotřebitelských úvěrů. O rok dřív to přitom bylo jen u zhruba 4 % půjček.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

OP

#14585, Hypotéka na domek, Hypoteční poradna, 18.6.2021

Dobrý den, chtěl jsem se optat, s přítelkyní si chceme koupit domeček, nejsme svoji, máme svůj vlastní pozemek a nemáme čím ručit. Jsem v registru dlužníků, zbývá splatit 5 tisíc. Je možné si vzít hypotéku nebo nějakou větší půjčku? Cena domu je do 950 000 Kč. 

Dobrý den, za hypotéku na stavbu byste ručili pozemkem, tedy čím ručit máte. Problémem budou spíše negativní záznamy v registrech dlužníků. Přijde na to, o jak velké prohřešky se jedná. Jedno opoždění u menší splátky staršího data překážkou pravděpodobně nebude. Banky přihlížejí k záznamům mladším 5 let. Prostudujte podmínky získání hypotéky.

M

#14584, Finanční úřad mi neposlal daňový přeplatek, Daně, 18.6.2021

Dobry den, neprisel mi preplatek na ucet. Nejprve jsem spletl cislo uctu a vratil se preplatek zpet. Tak jsem udelal opravu uctu pres datovou schranku na spravne cislo uctu a fin. urad poslal znovu preplatek. Kdyz jsem byl na fin. urade tam mi sdelili, ze splatnost odeslani preplatku byla do 13. kvetna a ze byl v poradku odeslan, ale doposud nic neprislo. Dekuji. 

Dobrý den, věc je nutné řešit přímo s Finančním úřadem, který Vám měl daňový přeplatek zaslat na běžný účet

PM

#14583, Prodejce neposlal zboží, Podvod, 18.6.2021

Dobrý den, dne 9.6. 2021 jsem si objednal zboží, platil jsem převodem 1 199 Kč, nemám peníze ani zboží. Můžu znát adresu příjemce mých peněz? Děkuji

Dobrý den, toto bohužel možné není, banky Vám v rámci zachování bankovního tajemství nemohou sdělit žádné údaje o majiteli účtu (jméno, adresa, atd.). Podvod je třeba nahlásit Policii ČR, která může podniknout další kroky.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR