Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #16057, Mohu svůj běžný účet přenechat otci?

Mohu svůj běžný účet přenechat otci?, Běžný účet

9.12.2021 Běžný účet

Dobrý den, mám dvě otázky. Můj otec má už roky exekuce. Má už ale několik let normální práci a ta část výplaty, kterou mu neseberou, chodí na můj účet, ze kterého pak platím jeho nájem a podobné výdaje. Já teď odcházím k jiné bance a napadlo mě, že bych ten starý účet, který má stejně všude zaevidovaný jako svůj, přenechala jemu. Dala bych mu svůj přístup do IB, ať se o to už nemusím starat. A mé otázky tedy znějí: 1) Je to vůbec legální? Hrozí nějaké postihy, když se na to přijde? 2) Lze nějak vymazat historii běžného účtu? Ne že bych nakupovala něco tajného, ale bylo by mi asi příjemnější, kdyby neviděl, co jsem kde zaplatila pozdě. :) Moc děkuji!

Dobrý den,

legální to je, ale důrazně toto nedoporučuji. Plně byste odpovídala za zůstatek na tomto účtu (otec by mohl přečerpat zůstatek do mínusu, dluh by byl vymáhán po Vás, dostala byste záznam do registrů a nikdo by Vám nepůjčil peníze dalších 5 let, atd.). Každý by měl mít peníze na svém účtu. Váš otec si může založit svůj běžný účet a v případě blokace požádat o chráněný účet. Historii účtu smazat nelze.