Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #22912, Musí manžel podat daňové přiznání?

Musí manžel podat daňové přiznání?, Daně

6.2.2024 Daně

Dobrý den, manžel byl nemocný od 18. ledna do 13. listopadu 2023. V roce 2023 si vydělal 70 000 Kč, má na sebe 1 dítě, student 16 let, hypotéku 8 000 Kč. Byl mu přiznán 1. stupeň invalidního důchodu od 1. 11 2023. Má si podávat daňové přiznání? Děkuji za odpověď Jitka

Dobrý den,

ano, manžel má z důvodu vyššího zdanitelného výdělku než 15 000 Kč/rok povinnost podat daňové přiznání (nebo požádat svého zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daní). Reálně však žádné daně platit nebude - naopak ho možná čeká daňový přeplatek. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání