Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #13139, Musím podat daňové přiznání?

Máte povinnost podat daňové přiznání za práci na DPP i HPP? Zjistěte, zda je potřeba dodat potvrzení o studiu.

24.2.2021 Daně

Dobrý den, chci se zeptat ohledně placení daní. Pracovala jsem leden-březen u zaměstnavatele A (DPP do 10 tis.), červenec-zaří (DPP do 10 tis.) a říjen (HPP) u zaměstnavatele B, přičemž po dobu trvání obou DPP jsem byla student. Musím v tomto případě podat daňové přiznání? Pokud ano, musím dodat potvrzení o studiu? Děkuji za odpověď. S pozdravem

Dobrý den,

kolik jste si vydělala v říjnu na HPP? Příjmy do 15 000 Kč/rok nedaněné srážkovou daní v daňovém přiznání uvádět nemusíte. Příjmy na DPP do 10 000 Kč/měsíc daněné srážkovou daní taktéž v daňovém přiznání uvádět nemusíte. V obou případech (HPP do 15 000 Kč/rok, DPP do 10 000 Kč/měsíc bez uplatňování daňových slev) však pro Vás může být výhodné daňové přiznání podat (pokud jste odvedla z výdělků zálohy na daň a nevyčerpala jste všechny daňové slevy).

Potvrzení o studiu dodáváte pouze v případě, kdy uplatňuje slevu na studenta (možná Vám bude stačit jen základní sleva na poplatníka).

Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání.