Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #13662, Musím podat daňové přiznání?

Musím podat daňové přiznání, i když jsem pracoval na DPP a měl odvedeny daně?

27.3.2021 Daně

Dobrý den, mám dotaz, napíši to strukturovaně. V září jsem dokončil studium na SŠ, přihlásil jsem se na ÚP, v průběhu doby na ÚP jsem si našel brigádu na DPP, tudíž jsem se z ÚP odhlásil. DPP jsem si našel v průběhu října 2020. Každý měsíc jsem si vydělal nad 10 000 Kč, zdravotní i sociální bylo odváděno, daň mi též strhávali (15%), nepodepsal jsem žádný dodatečný papír na slevy.  Můj dotaz zní, zda musím podat danové přiznání, či nikoliv. Děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

ano, daňové přiznání podat musíte a činíte tak ve svém zájmu (z důvodu nečerpaných slev v průběhu roku) budete mít pravděpodobně daňový přeplatek. Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání.