Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16530, Musím podat daňové přiznání?

Máte povinnost podat daňové přiznání, i když jste nepodepisovala růžová prohlášení? Zjistěte, co teď dělat

20.1.2022 Daně

Dobrý den, když jsem měla v letech 2019 a 2020 stejného zaměstnavatele a nepodepisovala jsem ani jednou růžové prohlášení, mám povinnost podat daňové přiznání? Neudělala jsem to, tak zjišťuji, co teď. Děkuji (jiné příjmy jsem neměla)

Dobrý den,

pokud jste nepodepsala prohlášení poplatníka a ani jste nepodala daňové přiznání (nebo Vám zaměstnavatel neprovedl roční zúčtování daní), připravila jste se o poměrně dost peněz za daňové slevy (na poplatníka a další). Daňové přiznání podejte co nejdříve ve svém vlastním zájmu (daňový přeplatek propadá po 3 letech). Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání