Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16782, Musím podat daňové přiznání?

Jak je to s daněmi při mateřské a rodičovské dovolené?

7.2.2022 Daně

Dobrý den, v říjnu 2020 jsem otěhotněla a šla na neschopenku. A protože mi koncem roku končila smlouva, firma ji se mnou dál neprodloužila. Ale marodila jsem dál až do nástupu na mateřskou dovolenou (květen 2021, 6 týdnů před porodem) a od prosince 2021 jsem na rodičovské dovolené. A mě teď zajímá, jak je to s daněmi. Jestli mi je dělá ještě firma nebo úřad práce nebo jestli si je mám podat sama. Moc děkuji za případnou radu.

Dobrý den,

úřad práce za Vás daňové přiznání podávat zcela určitě nebude. Daňové přiznání si můžete podat sama nebo Vám roční zúčtování daní může provést váš poslední zaměstnavatel. Nicméně dle vašeho popisu jste v roce 2021 žádné zdanitelné příjmy neměla (nemocenská ani rodičovská nejsou zdanitelnými příjmy), a proto daňové přiznání podávat nebudete. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání