Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17539, Musím podat daňové přiznání?

Musím podávat daňové přiznání a dokládat mzdu za týden zaměstnání?

5.4.2022 Daně

Dobrý den, mám otázku ohledně daně z přijmu. Byl jsem zaměstnán do srpna roku 2021. Následně jsem nastoupil do zaměstnání, kde jsem byl týden. Teprve teď jsem zaměstnaný - do této doby jsem byl na úřadu práce. Musím podávat daňové přiznání? Případně musím dokládat mzdu toho týdenního zaměstnání?

Dobrý den,

neboť jste si za rok 2021 vydělal velmi pravděpodobně více než 15 000 Kč, máte povinnost podat daňové přiznání. Velmi pravděpodobně budete mít daňový přeplatek za nevyčerpanou slevu na poplatníka za období září - prosinec 2021. Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání