Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #19507, Musím podat daňové přiznání?

Musím podávat daňové přiznání, i když jsem na PN a ukončila jsem pracovní poměr?

18.10.2022 Daně

Dobrý den, od 5/2022 jsem v pracovní neschopnosti. V mezidobí jsem ukončila pracovní poměr u zaměstnavatele (k 8/2022). Stále mi trvá PN a bude trvat cca do 4/2023. Má otázka zní, zda musím podávat daňové přiznání já či je to povinnost bývalého zaměstnavatele. Případně zda vůbec musím daňové přiznání podávat (jiný příjem kromě mzdy ze zaměstnání a současné PN nemám). Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

povinnost pohlídat si daně má vždy zaměstnanec, který může zaměstnavatele (či v případě nezaměstnanosti posledního bývalého zaměstnavatele) požádat o roční zúčtování daní. Pokud jste si během 1-4/2022 vydělala více než 15 000 Kč, máte povinnost podat daňové přiznání. Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání