Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #21025, Musím podat daňové přiznání?

Jak vyplnit daňové přiznání při pronájmu bytu a hypotéce, když jsem na rodičovské dovolené?

19.3.2023 Daně

Dobrý den, potřebuji poradit. Dozvěděla jsem se, že pravděpodobně i přesto že jsem na rodičovské v ČR (1, 5 roku), musím podat daňové přiznání. Pronajímám sestřenici byt - tedy nějaký příjem z pronájmu mám. Manžel je cizinec - pracuje a platí daně tam. Máme v ČR hypotéku psanou na oba (příjmy dokládal jen manžel), ale žádné slevy neuplatňuje. Jak přesně prosím  DP vyplnit? Děkuji

Dobrý den,

příjem z pronájmu bytu je třeba řádně zdanit (díky slevě na poplatníka a absenci jiných příjmů pravděpodobně žádnou daň platit nebudete - ale povinnost podat daňové přiznání máte). Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání