Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #3879, Může banka měnit smluvní podmínky?

Může banka měnit smluvní podmínky?, Banka

2.10.2017 Banka

Dobrý den, ráda bych se informovala, zda mi banka může po uplynutí retenčního období nastavit tarif, jaký se jí zlíbí? U Raiffeisenbank jsem si sjednala firemní účet, který byl 1. rok zdarma (eKonto start), poté mi naskočil placený tarif 100 Kč(při aktivním užívání účtu)/400 Kč (při neaktivním využívání), o kterém se ve smlouvě nepíše. Účet jsem zrušila, avšak nechala jsem se retenčním oddělením po telefonu napálit a kývla na prodloužení bezplatného účtu na půl roku a opět se bohužel nezajímala o to, co nastane po uplynutí této doby. Po 7 měsících jsem zjistila, že mi byl nastaven tarif ekonto KOMPLET s poplatky 500 Kč(aktivita na účtu)/800 Kč (neaktivita na účtu) a přišla opět o peníze. Navíc na webu RB píší, že tento tarif je určen firmám s obratem nad 50 mil. ročně, což se mě netýká. Uznávám, že bylo mou chybou se neinformovat, nechápu však, že banka mi může dávat tarify, jaké se ji zlíbí a neinformovat mě o tom předem a není nutné opět uzavřít smlouvu. Lze v této věci ještě něco podniknout? Moc děkuji za odpověď

Dobrý den,

banky (stejně jako mobilní operátoři, dodavatelé energií, atd.) mohou jednostranně měnit smluvní podmínky, poplatky a úroky. Na oplátku Vy zase můžete při jakékoliv změně smluvních podmínek od banky (mobilních operátorů, dodavatelů energií) okamžitě a bez sankce odejít a to i v případě, kdy Vám ještě nevypršela vázací lhůta. Příklad: Sjednáte si mobilní tarif s vázací lhůtou 24 měsíců, operátor po půl roce zvýší ceny, Vy můžete smlouvu ihned bez sankce ukončit (přestože jinak byste musela platit ještě zbylých 18 měsíců či sankci za předčasné ukončení smlouvy).

Ohledně firemního účtu, doporučuji Fio banku, kde máte vedení účtu, kartu, internetbanking a všechny tuzemské transakce zdarma a to bez jakýchkoliv podmínek. Dejte sbohem všem poplatkům jednou provždy.