Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #4685, Na Slovensko

Na Slovensko, Platba

JO

Dobrý den, již třikrát jsem navštívil pobočku Poštovní spořitelny v Rakovníku a pokaždé mě jejich rada byla na nic. Mám tam účet a potřebuji převést peníze na Slovensko, kde se samozřejmě platí v EUR. Bylo mně řečeno, že vše jde přes elektronické bankovnictví, což chápu. Dříve to šlo posílat v hotovosti u přepážky. V el. bankovnictví moc tyto zahraniční převody neumím. Existuje však nějaký tiskopis, na který můžu uvést částku, bankovní účet do zahraničí a uděláme takto příkaz k převodu na Slovenskou stranu? Prosím, napište mi možnosti převodu do zahraničí a prosím srozumitelně, jsem po úrazu mozku a tím pádem pomalejší na myšlení a všechno. Mockrát děkuji a věřím vám že to dáme dohromady.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

nejste-li spokojen se svou bankou, není nic snazšího než přejít ke konkurenci. Doporučuji Fio banku, kde máte vedení účtu, tuzemské transakce a platební styk ČR-SR zdarma a bez podmínek. Na pobočce Vám vždy ochotně poradí. Platbu na Slovensko v EUR můžete odeslat i z českého korunového účtu. Za odeslaná eura Vám budou odečteny koruny dle kurzu banky ze dne převodu.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Úvěry pro bytová družstva a SVJ

Úvěry pro bytová družstva a SVJ

22.5.2018, Reality, Autor: Luboš Gregor

Přemýšlíte o revitalizaci bytového domu? Banky a stavební spořitelny půjčují i bytovým družstvům a SVJ. Co lze úvěrem financovat a jak vysoký bude úrok? Poradíme, proč se vyplatí mít kvalitně vedené účetnictví, minimum neplatičů a rozumně nastavené odvody do fondu oprav.

Penzijní fondy – výnosy 2017

Penzijní fondy – výnosy 2017

15.5.2018, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Loňskou inflaci (2,5%) bohužel neporazil žádný z transformovaných fondů. V doplňkovém penzijním spoření se to podařilo méně než polovině účastnických fondů. Ve ztrátě skončilo mnoho střadatelů. Jak dopadlo Vaše penzijní připojištění?

Hypotéka pro OSVČ

Hypotéka pro OSVČ

8.5.2018, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Jste OSVČ a přemýšlíte o hypotečním úvěru? Oproti zaměstnancům je výpočet čistých měsíčních příjmů u podnikatelů komplikovanější. Banky mohou naši bonitu kalkulovat ze základu daně i z obratu. Který přístup je pro nás výhodnější?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

V

#4712, Poštovní poukázka, Platba, 23.5.2018

Jak dlouho prosím trvá přes poštovní poukázku než má majitel Equa bank peníze na účtu? Děkuji

Dobrý den, počítejte 2-3 pracovní dny. Doporučuji důsledně zkontrolovat správnost všech vyplněných údajů na poštovní poukázce (dochází často k chybovosti).

V

#4711, Vklad hotovosti na účet, Běžný účet, 23.5.2018

Dobrý den, jak lze vložit peníze na účet klienta Equa bank, když nemám žádný účet a potřebuji, aby platba byla do 2 dnů na účtu? Platím tak poprvé u této banky. Potřebuji vložit peníze na cizí účet. Děkuji

Dobrý den, Equa bank má všechny pobočky bezhotovostní, takže vložit peníze na účet na pobočce nelze. Nemáte-li běžný účet (který Vám velmi doporučuji - bez něj se v dnešní době neobejdete), můžete peníze poslat poštovní poukázkou, ale to Vás bude stát několik desítek korun.  Běžný účet doporučuji od Fio banky, kde máte vedení účtu a tuzemské transakce zdarma (a bez podmínek) stejně jako hotovostní operace nad 1 000 Kč na všech pobočkách. 

SH

#4710, Elektronický výpis z účtu, Banka, 23.5.2018

Dobrý den, nechci banku v PC, ale jak nastavím výpisy do e-mailu? Děkuji

Dobrý den, elektronické výpisy zasílané na email jdou nastavit právě přes internetbanking (nebo o to můžete požádat na pobočce). Interentbanking (banku v PC) doporučuji používat. Můžete tak zadávat platby z pohodlí domova, kdykoliv si zkontrolovat zůstatek na účtu, atd. Má to pouze samé výhody, žádná negativa. Stejně jako auta nahradila koňské povozy a mobil pevnou linku, tak i internetbanking má dnes své opodstatnění. Se známými si také raději zavoláte přes telefon a neposíláte poštovního holuba.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 4700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR