Jak převést peníze na Slovensko pomocí elektronického bankovnictví?

15.5.2018 Platba

Dobrý den, již třikrát jsem navštívil pobočku Poštovní spořitelny v Rakovníku a pokaždé mě jejich rada byla na nic. Mám tam účet a potřebuji převést peníze na Slovensko, kde se samozřejmě platí v EUR. Bylo mně řečeno, že vše jde přes elektronické bankovnictví, což chápu. Dříve to šlo posílat v hotovosti u přepážky. V el. bankovnictví moc tyto zahraniční převody neumím. Existuje však nějaký tiskopis, na který můžu uvést částku, bankovní účet do zahraničí a uděláme takto příkaz k převodu na Slovenskou stranu? Prosím, napište mi možnosti převodu do zahraničí a prosím srozumitelně, jsem po úrazu mozku a tím pádem pomalejší na myšlení a všechno. Mockrát děkuji a věřím vám že to dáme dohromady.

Dobrý den,

nejste-li spokojen se svou bankou, není nic snazšího než přejít ke konkurenci. Doporučuji Fio banku, kde máte vedení účtu, tuzemské transakce a platební styk ČR-SR zdarma a bez podmínek. Na pobočce Vám vždy ochotně poradí. Platbu na Slovensko v EUR můžete odeslat i z českého korunového účtu. Za odeslaná eura Vám budou odečteny koruny dle kurzu banky ze dne převodu.