Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14665, Načerpal jsem úvěr a banka už účtuje úroky

Načerpal jsem úvěr a banka už účtuje úroky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, před týdnem jsem načerpala hypotéku ve výši 8 mil. přes KB s úrokem 1.79%. Nyní v sekci internetbanking vidím celkovou částku úvěru, která je neměnná, ovšem zároveň vidím sumu zbývá ke splacení, kdy tato suma je každý den jiná, resp.za týden se navýšila o 1 300 Kč, jak je to možné? Poradce KB tvrdí, že suma je každý den vyšší o úroky, které narůstají každým dnem, nicméně jsem ještě nezaplatila ani 1. splátku a úvěr s mi navyšuje pozvolna, dá se to nějak racionálně vysvětlit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

úrok se Vám počítá za každý den, po který máte peníze půjčené (od data načerpání). Až do momentu první splátky hypotéky Vám tak dlužná částka poroste, po první splátce se sníží (o splátku), pak dluh opět poroste o úroky až do další splátky, atd.

Argument "ještě jsem nezaplatila ani první splátku" není podstatný. Peníze Vám banka přece nepůjčuje zdarma (neúročeně) od momentu načerpání až do první splátky.