Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #7760, Nadlimitní výběr hotovosti na pobočce

Můžu vybrat hotovost nadlimitně i přesto, že částka není vyšší než 500 000 Kč?

17.10.2019 Běžný účet

Dobrý den,nNa pobočku České spořitelny jsem poslal žádost o nadlimitní výběr 240 000 Kč. Později když jsem se podíval na detail pobočky zjistil jsem, že tam mají napsáno: Výběr hotovosti v hodnotě 500 000 Kč a vyšší prosím nahlaste pobočce předem. Nevadí tedy, když jsem poslal žádost o výběr aniž by částka byla větší než 500 000 Kč?

Dobrý den,

vyžaduje-li pobočka ohlášení výběru hotovosti předem jen u částek nad 0,5 mil. Kč, pak lze Vaše dobrovolné ohlášení výběru nižší částky považovat jako gesto dobré vůle (hlásíte něco, co jste nemusel). Ničemu to určitě nevadí.