Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #5446, Nákup na online bazaru

Nákup na online bazaru, Podvod

H

Dobry den, predem dekuju za moznost dostat odpoved na dotaz ohledne podvodu. Zaplatila jsem za inzerovany kocarek na sBazar, ale po platbe zadna komunikace ani zbozi. Pozadala jsem moji banku (mBank) o reklamaci platby z duvodu podvodu. Predpokladam, ze na vyzvu vraceni jeji banky (Raiffeisenbank) nebude reagovat. Jake jsou mozne dalsi pravni kroky? Dekuju

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

žádat o vrácení peněz podvodníka se mi zdá zbytečné (kdyby Vás nechtěl natáhnout, tak podvody nepáchá). Podvod je třeba nahlásit Policii ČR, která může podniknout další kroky (zjistit identitu majitele účtu, zablokovat jeho účet, atd.). Nicméně většina podvodníků má účet vedený na tzv. bílého koně (bezdomovce) a peníze vybírá obratem. Takže se zjištění pachatelovy identity ani vrácení peněz pravděpodobně nedočkáte. Doporučuji nakupovat pouze u prověřených prodejců s historií (Aukro, eBay) nebo platit při osobním předání. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

15.5.2019, Banka, Autor: Petr Jermář

2T Repo dosáhla poprvé od roku 2008 úrovně 2%. Dobrá zpráva pro střadatele, horší pro zájemce o úvěr. Jak se bude dále vyvíjet cena peněz? A jakou fixaci zvolit u hypotéky?

Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

6.5.2019, Půjčka, Autor: Pavel Strašák

Preferujete nižší úrok, nulové poplatky za vedení karty nebo odměny za provedené platby? Redakce Banky.cz Vám přináší velké porovnání kreditních karet.

Jak funguje odložená platba a kolik vás to bude stát

Jak funguje odložená platba a kolik vás to bude stát

29.4.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Všimli jste si při nakupování na internetu ikony Odložená platba a přemýšleli jste, o co se jedná a jak to vlastně funguje? Přečtěte si vše o této nové platební metodě, která vám ušetří spoustu starostí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JS

#6588, Poplatek za platbu kartou, Banka, 19.5.2019

Je při placení kartou v zahraničí účtován nějaký poplatek?

Dobrý den, není - platby kartou máte vždy zdarma.

P

#6587, Proč mi v insolvenci zůstává tak málo?, Exekuce a insolvence, 19.5.2019

Dobry den, proč pořad nechávají v insolvenci jen 9 700 Kč? Dyť se z toho nedá žít, vše se zdražilo, nájem, potraviny a jiné náklady pro život. Jsem 3. rokem v insolvenci. Platím nájem 6 000 Kč, na jídlo my zbývá 3700 Kč a to chodím do práce. Svačiny do práce kupuji každý den, pak na doma jídlo. 110 Kč na den. To mají lide, kteří jsou na sociálních dávkách a ne ti, kteří pracují. A ještě kde je potřebná hygiena.

Dobrý den, pohledem do historii zjistíte, že dlužníci se dnes mají velmi dobře. V dávných dobách byl za nesplacený dluh trest smrti, později otroctví a nakonec pouhé vězení. Dnes stačí během 5 let splatit min. 30% dluhů a zbytek je prominut. Nově od 1/6/2019 padá i podmínka 30% (bude stačit měsíčně splácet jen 2 200 Kč). Vyžít z 9 700 Kč není určitě snadné. Osobní bankrot ale nemá být procházkou růžovým sadem. Berte to jako formu trestu za své dluhy, které jste nebyl schopen řádně splácet. 

PV

#6586, Mohu si půjčit v exekuci?, Půjčka, 18.5.2019

Jsem v exekuci bez peněz. Mohu si vzít půjčku alespoň 3 000 Kč, aby mi to nezabavili nebo nezablokovali? Děkuji

Dobrý den, toto bohužel možné není. V exekuci Vám nikdo nepůjčí ani korunu. Jednak by Vám peníze obratem zabavil exekutor a za druhé nikdo nepůjčí peníze tomu, kdo není schopen hradit ani své současné závazky. Nezvládáte-li splácet ani své nynější dluhy, z čeho byste splácel novou půjčku?

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6500 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR