Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11867, Nákup novostavby od developera na hypotéku

Nákup novostavby od developera na hypotéku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
22.11.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, chystám se pořídit si hypotéku na byt od developera (bude dokončen asi za 10 měsíců, čili fixace bude o tuto dobu zkrácena - čerpání proběhne za těch 10 měsíců). Pokud si nepořídím hypotéku od finančního centra developera, budu muset zaplatit poplatek 35 000 Kč. Dostal jsem dvě nabídky: 1) Od fin. centra developera úrok 1,69 % s fixací na 5 let 2) Od finančního poradce (tedy s nutností zaplatit poplatek 35 000 Kč) 1,79 % na 7 let. Úvěr je 8 mil. Kč (80% ceny nemovitosti) a ostatní parametry zmíněných nabídek by měly být srovnatelné. Která z nabídek je podlé vás lepší / výhodnější? Já vím, je tam spoustu neznámých a je to spíš věštění z křištálové koule, ale zajímal by mě názor někoho dalšího. Díky

Dobrý den,

výše úrokové sazby je jistě důležitým parametrem, ale záleží i na ostatních detailech. Např. zda máte povinnost si sjednat životní pojištění, dostanete-li k hypotéce tzv. offsetový účet (o peníze uložené na tomto účtu se Vám snižuje aktuálně úročená částka na hypotéce), kdo bude platit poplatky (vklad na KN a další - Vy nebo ten, kdo Vám hypotéku zajišťuje), atd. Bonitní klient žádající o hypotéku ve výši 8 mil. Kč by měl mít šanci dosáhnout na ještě nižší sazbu (1,59%). Každá desetina Vám dělá ročně na úrocích cca 8 000 Kč.